Knowing the Score

Haagse Vrouwendagen 2025

TransitieCinema

Ter gelegenheid van de Haagse Vrouwendagen 2025 en Internationale Vrouwendag organiseert TransitieCinema samen met het Residentie Orkest en Alfa Wave op 7 maart a.s. de vertoning van de documentaire Knowing the Score.

Knowing the Score is een biopic over de Australische dirigent Simone Young, een inspirerende, briljante vrouw die het in een mannenwereld tot de top schopte met haar humor, vastberadenheid, gevoel voor humor en dirigeerstok. New York, Londen, Berlijn, Wenen, Simone Young veroverde ze allemaal. Het meisje uit Manly Beach, nu een vrouw met zoveel primeurs op haar naam, is de hele "vrouw"-titel die haar achtervolgt zat.
Knowing the Score, geproduceerd door Academy Award-winnares en 2023 Golden Globe-winnares voor Tár Cate Blanchett, beschrijft de carrière van een buitengewone dirigent, haar uitdagingen en triomfen, verleden, heden en in de toekomst.

Alexandra Bons (viool) en Jieun Kim (altviool) van het Residentie Orkest spelen voorafgaand een programma met werken van vrouwelijke componisten. Dit muzikale voorprogramma en film zijn gratis. Kijk hier voor meer informatie en het gehele programma.

Fantastic Femmes Fest 2025 bij Podium Noord

Ook bij Podium Noord dragen we op woensdag 5 maart bij aan de Haagse Vrouwendagen 2025.

Podium NOORD organiseert van 2 t/m 8 maart 2025 in heel Haagse Hout tijdens de Haagse Vrouwendagen het Fantastic Femmes Fest, zodat iedere vrouw zich gezien en gehoord voelt. Fantastic Femmes Fest verbindt vrouwen met elkaar. Vrouwen van alle leeftijden die samen met elkaar hun ervaringen delen, elkaar bevragen, elkaar verwonderen, samen leren en plezier hebben, maar ook het samen vieren van het vrouw zijn door middel van cultuur.

Op woensdag 5 maart van 13.45 uur tot 14.45 uur spelen Alexandra Bons (viool) en Jieun Kim (altviool) van het Residentie Orkest in de Duinzichtkerk aan de Van Hogenhoucklaan 89-91 in Den Haag.

Kom naar deze muzikale samenkomst waar vrouwelijke componisten en vrouwelijke musici u meenemen in muzikale beleving. Een uniek optreden voor iedereen die wil genieten van klassieke muziek. Na afloop van het optreden gaan het Residentie Orkest in gesprek met de bezoekers over hoe het als vrouw is in de muziekwereld.

Kom je ook? Reserveer dan hier snel je ticket.